Korupcia na SPF

Korupcia na SPF

Tento obsah vznikol na základe podpory projektu Strážca  transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov. Bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je  Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

Štátny úradník pyká za zločin prebrania úplatku

Je to definitívne ! Najvyšší súd Slovenskej republiky potvrdil rozsudok Špecializovaného súdu v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol, že Jozef Dúbravka, bývalý šéf SPF v Žiline uplácal a korumpoval. Dostal tri roky za mrežami, trest mu ale odložili na tri roky ako  podmienečný.

Článok

Exriaditeľ SPF dostal za úplatok podmienku

Päťdesiatosemročný Jozef D. zo Žiliny pôsobil ako riaditeľ na regionálnom odbore Slovenského pozemkového fondu. Za vybavenie bežnej žiadosti mal žiadať tisíceurový úplatok. Súd mu v utorok 19. novembra vymeral trest.

Článok

Ďalšie odročené pojednávanie v kauze preberania úplatku na žilinskom SPF !

Môže sa verejnosť domnievať, že  obžalovaný - bývalý riaditeľ  SPF, ktorého obvinili z preberania úplatku,  sa vyhýba súdnemu procesu?  Môže. Žilinské noviny sa totiž s obvineným stretli počas jeho  PN-ky mimo domu. Práve choroba mala byť podľa špeciálneho súdu prekážkou v hlavnom pojednávaní.

Článok

Člen OZ Proti korupcii bude svedčiť proti politickému nominantovi

Súdnu žalobu za trestný čin preberania úplatku má na krku bývalý žilinský šéf Slovenského pozemkového fondu. Podal ju špeciálny prokurátor  v marci tohto roku. 1. pojednávanie bolo naplánované na 9. mája na Špeciálnom súde v Banskej Bystrici. Týžden pred začiatok súd odročili pre chorobu advokáta obžalovaného.

Článok

Žilinského šéfa sl.pozemkového fondu obvinili z brania úplatku

Vyšetrovateľ úradu boja proti korupcii obvinil z brania úplatku Jozefa D., zamestnanca Slovenského pozemkového fondu (SPF). Úplatok mal žiadať a prevziať za vybavenie bežnej žiadosti podanej na regionálnom odbore SPF v Žiline. Išlo o 1000 eur.

Článok